Make your own free website on Tripod.com

Lourens_ aangetrouwd

Lourens / Bakker
Home
Markus
Lourens-Heidema/Loois
Lourens / Snellenburg
Lourens / Sjonger
Kwappenberg / van-Garderen
Lourens / Bakker
Lourens / Stroop
Lourens / Kortstra
Lourens/ Sjonger/Bekhof
Sjonger / Bekhof 2
Lourens / Buitendorp
Buitendorp 2
Martens / Berkenbosch geslacht 2
geslacht 3
geslacht 4
Lourens / v.d.Horst
Lourens / Brandsma
Lourens / Zandstra
Lourens / Groen
Lourens / Groen2 /Bosma 2
Lourens / Bosma 1

                                                                            site update  25-03-2010

-------------------------------------------------------------------------
                           2e Geslacht
-------------------------------------------------------------------------

Kinderen vanEva Hendriks Bakker en Wolter Jans Oord 99
                          
1  Jaartje Oord geb. 03-02-1858 Ter Idzard
    †  25-10-1936 Weststellingwerf
1e Huw. 23 -03- 1878 Weststellingwerf, Dirk Groen.
    geb.05-11-1852 Oldetrijne
    † 05-09-1888 Westellingwerf 35 jr
    zoon van Hendrik Dirks Groen en Froukje Kuiper Davids
                                                                 Kinderen 6 - 10
2e huw.14-051.898 Weststellingwerf, Frans Koning
     geb. 02-02-1854 Weststellingwerf
     † 24 -02-1940 Weststellingwerf
     
zoon van Albert Koning Franzen en Ynske Lammerts Hoekstra
      1e huw.10-06-1882 Frans met Elske Bijker
                                                            Kinderen 11 -12
 
2 Jeltje Oord  geb. 17-08-1859 Westellingwerf
    †  19-09-1923 Brunsum
1e huw.07-09-1878 Weststellingwerf, Harm Bron
     geb. 14-11-1855 Weststellingwerf
     † 17-02-1919 Brunssum
     zoon van Geert Harmens Bron en Jantje Hermanus Vos
                                                                   Kinderen 13 - 19
2e Huw. Idel Meijer Griek 1e Huw.Elisabeth Tjallings de Vries
 
3 Ymkje Oord geb 04-05-1863 Westellingwerf
    † 01-09-1946 idam
    geh. 31-03-1883 Weststellingwerf , Albert Schokker
    geb. 03-08-1857 Schoterland
    † 16-08-1937 Didam
    zoon van Jan Alberts Schokker en Bontje Popkes Lap
                                                           Kinderen 20 -28
 
4 Aleida Oord geb 07-02-1865 Westellingwerf
   geh. 25 -03-1887 Westellingwerf, Geert Elsinga
   geb. 06-03-1860 Wolvenga
   zoon van Rijndert Matijs Elsinga en Geesje Geert Hof
                                                            Kinderen 29-30-xx
 
5 Margaritha Oord geb.16 -09-1868 Westellingwerf
   † 05-04-1869 Weststellingwerf 6 mnd

---------------------3e Geslacht ---------------------

kinderen van 1e huw. Jaartje Oord  en  Dirk Groen  1
 
6   Hendrik Groen  geb. 02-11-1878 Weststellingwerf
 
7   Wolter Groen  geb. 28-05-1880 Weststellingwerf
     †  14-08-1946 Groningen
     geh. 11-09-1919 Leens   Jacomina Walsma 
     wettiging 1 kind
     geb.09-10-1893 Leens
     † 22-10-1981
     kind van Fokke Walsma  en Martje van Slooten
                                                            kind  31
 
8   Eva Groen  geb. 02-07-1882 Weststellingwerf
 
9   Sjouke Groen geb. 18-07-1885 Weststellingwerf
     geh. 12-12-1908 Westellingwerf, Tietje Visser
     geb. ± 1886 Nijeholtwolde
     kind van Syger Tjitses Visser en Jantje Bosma
 
10  David Groen geb. 10-01-1888 Weststellingwerf
      † 06-07-1888 Westellingwerf   5 mnd

kinderen van 2e huw.Jaartje Oord en  Frans Koning 1
 
11  Lammert Koning  geb  23-02-1899 Westellingerwerf
 
12  Iemkje Koning geb. 25-08-1900 Westellingerwerf
       geh. 12-04-1922 's-Hertogenbosch, Pieter Jozias Stols 
       geb.  Colijnsplaat
       kind van Johannes Leendert Stols  en Jannetje Helena Meulenberg

kinderen van Harm Bron en Jeltje Oord  2
 
13 Jantje Bron geb  12 -02-1880 Weststellingwerf
 
14 Geert Bron geb  21 -03-1882  Schoterland
      Wonende te Schoteruiterdijken fabrieksarbeider
       † 10-01-1949 Enschede
1e huw. 28-10-1904 Lonneker, Gerrigje de Jong(e)  
     geb. ±1882 Steenwijkerwold
     kind van Hendrik de Jonge en Aaltje Pen    
2e huw. 19-11-1909 Lonneker, Jentje Post
     geb. ±1882 Ommen,Ambt weduwe van Kees Post
     kind van Klaas Post en Albertje Wind
 
15 Eva Bron geb. 02-12-1884 Weststellingwerf
     †  14-10-1931 Heerlen
1e huw. Jacobus Wilhelmus Hubertus Ubben
2e huw. 13-01-1905 Lonneker  Wijnand de Lange
     echtscheiding  04- 06-1925 Lonneker
      geb. ±1883 Steenwijkerwold
      kind van Egbert de Lange  en Barta Veen
       
16 Jaartje Bron  geb. 31-05-1887 Weststellingwerf

17 Hermina Bron  geb. 26-041890 Weststellingwerf
     geh.26-03-1912  Losser, Gerrit Jan Bokking
     geb. ±1980 Hardenberg, Ambt
      kind van Willem Bokking  en Jennegien Hofstede 

18 Ymkje Bron  geb. 09 -05-1893 Weststellingwerf

19 Sjoerdje Bron geb. 15-11-1896 Weststellingwerf
      geh.24-09-1920 Brunssum August Oirstrer
      geb.  K¿flach(Duitsland)
       kind van Anton Oirstrer  en Margareta Fijarz

kinderen van Albert Schokker en Ymkje Oord  3
 
20  L.L. Schokker  geb/overl. 14-06-1884 Weststellingwerf

21  L.L. Schokker  geb/overl. 16-03-1885 Weststellingwerf

22 Jan Schokker  geb 19-02-1886    te Oldeholtwolde
     † 10-02-1961
     geh.19-05-1910  Schoterland,  Trijntje Post
     geb.22-01-1891 Nieuwehorne
     † 02-07-1981
    
kind van Kornelis Post en Klaske Sloothaak
 
23 Eva Schokker  geb.09-07-1888 Weststellingwerf
     † 05-11-1918
 
24 Wolter Schokker   geb. 28-03-1891 Oldeholtwolde,
     †   18-07-1976
     geh. 19-10-1916 Schoterland,  Sietske Stoelwinder
     geb. 21-04-1893  Nieuwehorne
     †  28-03-1992
     
kind van Ate Stoelwinder en Roelofje Wiekel
 
25 Bontje Schokker geb 09-07-1894 te Ter Idzard
     † 24-11-1987
     geh.13-05-1915  Schoterland Anne Jager
     geb 06-07-1892 te Mildam
     † 21-12-1983
     kind van Luitzen Jager en Antje van der Ley
 
26 Jaartje Schokker geb 11-12-1896 Weststellingwerf
     geh. 31-10-1918 Schoterland, Folkert de Kroon 
     geb. 12-06-1892 te Terwispel    
     kind van Kornelis de Kroon en Tietje van den Berg 
 
27 Popke Schokker  geb. 25-02-1899 Weststellingwerf
 
28 Jelle Schokker geb. 26 -05-1902 Weststellingwerf
     † 14 -11- 1924 Schoterland      22 jr

kinderen van Geert Elsinga en Aleida Oord  4
 
29 Geesje Elsinga  geb.09-06-1888 Ooststellingwerf
 
30 Eva Elsinga  geb. 21-12-1889  Weststellingwerf
 
xx  Jaarsje Elsinga geb. 24-23-2895  Charlois zuid holland

---------------------4e Geslacht ---------------------

kinderen van Wolter Groen  en Jacomina Walsma 7
 
31 Marinus Groen geb. 03-06-1928 Vierhuizen gem. Ulrum
     † 18-06-1928  Vierhuizen        15 dgn

================== /====================
 
kinderen van 1e huw   Nicolaas Hendriks Bakker   en Geesjen Dirks Bestevaar      100
 
1   Dirk Bakker  geb ± 1862  te Rottum 
      geh. 15-05-1887 Schoterland,  Aaltje van Stralen
      geb. ±1865 Rottum
      kind van Atze Wybrens van Stralen en Antje Hanzes Witteveen
 
2  Aaltje Bakker geb. 28 -02-1864   Schoterland     
     geh. 18-05-1890 Schoterland,  Hotse Lenos
     geb. 11-02-1861 Snikzwaag
     kind van Berends Lenos en Hotske Hotzes Brouwer
                                                                      kind 6 -11

kinderen van 2e huw. Nicolaas Hendriks Bakker  en Aaltje Broers van der Meer 100
 
3   Margjen Bakker  geb. 02-06-1869 Schoterland
     geh. 21-05-1891   Minne Klompmaker
     geb. ±1862  Ouwsterhaule 
     kind van Ids Jans Klompmaker en Hotske Wouters Bakker
     Met legitimatie van een kind
    
4   Waldradina Bakker  geb.11-07-1871 Schoterland
 
5  L.L. Bakker  geb/overl. 01-06-1873  Schoterland
      moeder overleden

---------------------3e Geslacht ---------------------

kinderen van  Hotze Lenos en Aaltje Bakker  2
 
6   Geeske Lenos geb. 07-03-1891 Schoterland
 
7   Jan Lenos geb. 24 -12-1892 Schoterland
     geh. 17-10-1912 Utingeradeel, Roelofje Jeninga
     geb. 1889 Terwispel  gemeente Opsterland
      kind van Tjipke Jeninga en Hinke Zwier
                                                                 kind 12
 
8   Hotske Lenos geb. 28-09-1896  Het Meer
     † 03-10-1994 Sneek
     geh.  05-03-1921 AEngwirden, Jelle de Jong
     geb.16-08-1896 Luinjeberd
     † 21-02-1966 Sneek
      kind van Wisse de Jong en Antje Gietema
 
9   Jeltje Lenos geb. 02-10-1898  Schoterland
 
10  Nennigje Lenos geb.23-06-1900  Schoterland
 
11  Imke Lenos geb.13-10-1902  Schoterland

---------------------4e Geslacht ---------------------

 
kinderen van  Jan Lenos en Roelofje Jeninga 7
 
12  L.L. Lenos geb/overl. 17-04-1936 Rauwerderhem

 ================== /====================                                                    

kinderen van  Aleida Hendriks Bakker  Siebren Siebrens Woudstra 101   
                                
1   Hendrik Woudstra, geb. 12-11-1856 Schoterland
 
2  Jantje Woudstra geb.09-03-1858 Oldeboorn
     geh. 25-05-1883 Utingeradeel Oene Jacobs Eenshuistra
      geb 23-07-1846 Oldeboorn
     †  01-10-1898 Utingeradeel
     kind  van Jacob Pieters Eenshuistra en Minke Durks Hooghiemster
                                                                    kinderen 9 -15
 
3  Jeltje Woudstra geb.09-03-1859 Oudeschoot
     geh.01-05-18791 Keimpe Heidsma
     geb. 17-11-1854 Schoterland/ Oudeschoot
     †  28-03-1919  AEngwirden
     kind van Jan Jans Heidsma  en Jenke Jacobs Brouwer
                                                            kinderen 16 -20
 
4   Elisabeth Woudstra geb.15-02-1861 Schoterland
     † 07-04-1931 Amersfoort .
1e huw.18-05-1884 Lieuwe Lieuwes
     geb. 1859  Baard 
     † 04-05-1905 Schoterland
       kind van Ulrik Lieuwes Lieuwes en Martje Annes Bosma
                                                                    kinderen 21 -24
2e huw.22-04-1909 Hans Kooyker
     geb. 01-05-1864  Lemmer
     † 28-05-1912   Utingeradeel
     kind van Franke Kooyker Ypkje Sytes Visser
 
5   Dina Woudstra geb. 05-11-1864 Schoterland
     geh. 16-05-1886 Schoterland Gerhardus de Jong
     geb. 1862 Heerenveen
     kind van Uilke Folkerts de Jong en Trijntje Gerbens Visser
                                                                     kinderen 25 -32
 
6   Eva Woudstra, geb. 28-06-1866  Schoterland
     †  05-07-1866 Schoterland  1 wk
 
7   Eva Woudstra, geb. 16-01-1870 Schoterland

8  Geertruida Woudstra, geb. 05 -07-1873 Schoterland,
      † 22-04-1907 Utingeradeel  33 jr  ongh.

---------------------3e Geslacht ---------------------

kinderen van  Oene Jacobs Eenshuistra en Jantje Woudstra  2
 
9   Jacob Pieter Eenshuistra geb. 15-03-1884  Utingeradeel
      geh. 11-05-1911 Utingeradeel, Jitske de Groot
      geb. ±1883   Roordahuizum
       kind van Jelle Ynzes de Groot en Janke Willems Dijkstra
 
10  Siebren Eenshuistra geb.12-02-1886 Utingeradeel  tweeling
        †  23 -06-1888 Utingeradeel    2 jr

11  Durk Eenshuistra geb. 12-02- 1886 Utingeradeel  tweeling
        † 07-07-1968
       geh. 13-05-1909 Utingeradeel, Ypkje Kooyker
      geb.  18-09-1886 Terkaple
      † 11-10-1972
       kind van Hans Kooyker en Fimke de Vries
 
12  Aleida Eenshuistra  geb.20 -10-1887 Utingeradeel
 
13  Siebren Eenshuistra geb.27-06-1890 Utingeradeel
      † 07-02-1941 Dantumadeel

14  Minke Eenshuistra geb.16-10-1893  Utingeradeel

15  Hendrik Eenshuistra geb  29-10-1897  Utingeradeel

kinderen van Jeltje Woudstra  en Keimpe Heidsma   3
 
16 Jinke Heidsma geb.12-04-1881 Schoterland
     †  13-10-1974
     geh. 08-06-1905 Utingeradeel, Gerrit Rypkema
     geb. 12-12-1879 Utingeradeel
     † 20-04-1963
      kind van Johannes Gerrits Rypkema en Lipkje Winkler
                                                           kinderen 33 -34
 
17 Aleida Heidsma geb. 30-09-1883 Schoterland
     †  29-05-1905 Utingeradeel   ongh

18 Hielkje Heidsma  geb.06-01-1887 Utingeradeel
     † 21-04-1941 Utingeradeel
     geh. 22-10-1908 Utingeradeel,   Uiltje de Jong
     geb.1887 Oldeboorn
     
kind van Alle Lieuwes de Jong en Uilkjen Fokkes Oosterwoud

19 Elisabeth Heidsma  geb. 03-04-1891 Utingeradeel 
     geh. 15-05-1913  Utingeradeel,  Andries Martens Hoekstra
     geb. ±1884 Hardegarijp
     
kind van Marten Andries Hoekstra en Geertje Baukes Visser

20 Jan Heidsma  geb 14-01-1894   Akkrum  timmerman
     geh. 16-05-1917 Noord-Scharwoude, Stijntje Hemke
     geb. ±1894  Noord-Scharwoude
      kind van Pieter Hemke  en Maartje Keeman

kinderen van 1e huw. Elisabeth Woudstra  en  Lieuwe Lieuwes 4
 
21  Ulrik Lieuwes geb.27-07-1885 Schoterland
      †  21-06-1888 Schoterland  2  jr
 
22  Ulrik Lieuwes  geb 14-12-1888 Schoterland
      †  20-07-1891 Schoterland,  2 jr
 
23  Uldrik Lieuwes geb.03-03-1894 Schoterland  Tweeling
        †  30-11-1894 Schoterland   8 mnd
 
24  Siebren Lieuwes geb.03-03-1894 Schoterland Tweeling
       †  11-03-1894  Schoterland  1 wk

kinderen van Dina Woudstra Gerhardus de Jong 5
 
25 Siebren de Jong  geb.05-11-1888 Schoterland
     geh. 19-05-1920 Schoterland,  Maria Klasina Muntendam
      geb. 1898 Heerenveen
      kind van Dirk Muntendam  en Trijntje Pieters Regnery
 
26 Aleida de Jong  geb.11-06-1890 Schoterland
 
27 Anna de Jong  geb. 29-01-1892  Schoterland
     geh.16-02-1921 Schoterland, Gerrit van der Zwaag    
     geb. 1893 Nieuweschoot
      kind van Hendrik van der Zwaag  en Wiegertje de Hey
 
28 Uilke de Jong   geb.27-01-1894  Schoterland
     † voor 11-1896 Schoterland
 
29 Uilke de Jong  geb 03-11-1896 Schoterland
     † 13-10-1944  Steenwijkerwold caféhouder
     geh.20-03-1920 AEngwirden,  Grietje Schipper
     geb. ±1900 Oldehove
     kind van Harmen Schipper en Jantje Jonkers
 
30 Jelle de Jong  geb. 12-07-1899 Schoterland
 
31 Jelle de Jong  geb. 20-08-1901 Schoterland Tweeling
 
32 Jelle de Jong  geb, 20-08-1901 Schoterland Tweeling

---------------------4e Geslacht ---------------------

kinderen van Gerrit Rypkema  en Jinke Heidsma  16
 
33 Jan Rypkema geb. 1906
     †  05-07-1936  Rauwerderhem 30 jr
     geh.
 
     Keimpe Rijpkema geb. 13-12-1908
     † 01-04-2004
 
34 Johannes Rypkema geb.1917
     †  11-03-1929  Leeuwarden 
12 jr

==================/====================
                                   
kinderen van  Marten Hendriks Bakker en Aukje Jans Koopman  102   
   
1  Jan Bakker geb.18-04-1866 Lemsterland
 
2   Hendrik Warner Bakker, geb.17-01-1871  Weststellingwerf
     †  12-03-1927 Ter Izard
     geh.14-06-1902 Weststellingwerf  Fetje Gooyer
     geb.29-01-1874 Weststellingwerf
     † 12-03-1927 Ter Izard
     kind van Geert Gooyer en Geesje Roelofs Nijland